Jak vybrat prut na sumce

Jak vybrat prut na sumce

Jaký sumcový prut vybrat

Sumec je bezpochyby nejsilnější ryba, jaká se dá u nás ulovit, a proto je důležité vědět, jaký sumcový prut vybrat z bohaté nabídky na rybářském trhu.

Na krále našich hlubin určitě potřebujete pořádný sumčiarsky prut. Někdo si možná řekne: "Vždyť já velkého sumce nechytím, stačí mi i slabší výbava." Je to jen hazard, neboť největší ryba vám může přijít, když ji nejméně čekáte. To se potvrdilo mnohokrát, když kaprářovi zabral sumec a ten neměl šanci ho zdolat. Silné nářadí je pro to určitě na místě.


Jaké pruty byste měli zvolit na sumce?

Udice dělá rybáře rybářem. Prutů na lov sumce už dostanete tolik, že je věru z čeho vybírat. Někdo dá přednost známé značce, jiný zas zohlední cenu. Rozhodnutí je na vás, spíše je třeba ale zamyslet se nad tím, jaký způsob lovu chcete s danou udicí uplatnit.


Lov sumců z člunu

Pokud se chystáte lovit z člunu, úplně vám postačí kratší prut, maximálně do 2,5 m. Věřte, že zdolávat velkou rybu z člunu s dlouhou udicí a nedejbože, ještě sám je pořádně trápení. Proto tedy volte raději kratší. Co se týče pevnosti, zcela vám postačí 200 - 300 g prut. Akci si zvolte podle toho, zda si chcete rybu užít nebo jste zastáncem silového zdolávání.


Lov sumců ze břehu

Při lovu z břehu, ať už způsobem na položenou, plavanou, trhačky apod. si kupte prut od 270 cm, pokud se chystáte lovit na kratší vzdálenosti, nebo 3m pokud budete lovit vyvážením na 100 a více metrů, maximálně ale doporučujeme prut s délkou 330 cm a zátěží 500 g. Na toto nářadí se dá zdolat každá ryba a použít ještě tvrdší by už znamenalo extrém.


Klikněte pro:

Sumcové pruty


Lov sumců vyžaduje opravdu kvalitní, silnou rybářskou výbavu.
Lov sumců vyžaduje opravdu kvalitní, silnou rybářskou výbavu.

Related News

Nahoru
Menu
Zavřít
Košík
Zavřít
Zpět
Účet
Zavřít